Francja Mistrzem Świata U20!

W finale Francja ograła Anglię 33 – 25!

Wynik meczu nie do końca oddaje jednak jego przebieg – Francja była wyraźnie lepsza i dominowała przez większość czasu. Wygrana jest w pełni zasłużona. Warto zaznaczyć, że jest to nie tylko pierwszy triumf reprezentacji Francji w rozgrywkach do lat 20, ale także pierwszy medal. Anglicy nie mieli żadnego pomysłu na zaskoczenie gospodarzy i z każdą minutą męczyli się co raz bardziej. Również przerwa i dziesięć minut spędzone w szatni nie podziałało na nich zbawiennie. Na drugą część spotkania wyszli jeszcze bardziej sparaliżowani, co zostało bezwzględnie wykorzystane przez drużynę gospodarzy. Stadion w Béziers po ostatnim gwizdku sędziego eksplodował, a razem z nim cała kibicowska Francja.
Brązowe medale pojadą do RPA – Afrykanerzy w małym finale okazali się lepsi od Nowej Zelandii 42 – 30.

977102908
Francuzi nie ukrywali radości po ostatnim gwizdku.

Z rozgrywkami – przynajmniej na rok – żegna się Japonia. Dla drużyny z kraju Kwitnącej Wiśni jest to bardzo niekomfortowa sytuacja. W przyszłym roku to właśnie ten azjatycki kraj zorganizuje seniorski Puchar Świata, więc nieobecność młodzieżowców na światowym czempionacie nie świadczy dobrze o szkoleniu na wyspach.